Dźwięki silnika i skrzyni biegów do DAFa XF 105.410 PACCAR MX300 E5 EEV oraz 105.510 PACCAR MX375 E5 EEV

Studyjnej jakości dźwięki silnika i skrzyni biegów wykonane przez twórcę, zwanego EVR, który jest inżynierem dźwięku. 493 pliki dźwiękowe, wewnątrz i na zewnątrz ciężarówki, profesjonalnej jakości nagranych przez autora. Zaznaczyć należy, że jest to wersja „PRO”.

W swojej karierze miałem okazję jeździć DAFem CF oraz XF z w/w silnikami i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że tak to właśnie powinno wyglądać, a raczej słychać. Niestety gra nie pozwala nam odtwarzać dźwięków pracy wentylatora w interwale czasowym, dlatego podczas wyboru silnika mamy opcję z dźwiękiem owego wentylatora lub bez. Od siebie dodam, że odgłosy tegoż są charakterystyczne dla silników montowanych w DAFach i warto wybrać właśnie tę wersję. Nawet w małym DAFie LF, którego na co dzień użytkuję efekt ten jest dobrze słyszalny, a silnik ma przecież „tylko” 250 KM.

Dla ciekawości podam, iż dźwięk wspomnianego wentylatora (tzw. „wycie”) trwa ok. 10 minut od czasu uruchomienia silnika i rozpoczęcia jazdy, w życiu realnym oczywiście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *