Ocalić od zapomnienia – konkurs GRYOnline

Zamieszczam ten wpis w celu ocalenia od zapomnienia właśnie. Dla potomności. Nie wiem jak długo rzeczona strona będzie jeszcze „wisieć” w przestrzeni internetu. Wolę to mieć u siebie. Czego dotyczy? Konkursu serwisu GryOnline.pl, który odbył się w 2013 roku. Zadanie konkursowe polegało na przesłaniu uzasadnienia (zwanego dalej pracą konkursową) wyboru jednej z frakcji z uniwersum Might & Magic. Praca konkursowa nie mogła przekroczyć 1000 znaków ze spacjami. Związane to było z wcześniejszym ukazaniem się gry Might & Magic: Duel of Champions.
Pracę napisałem i … wygrałem 🙂 Nagroda nie byle jaka, bo karta graficzna GeForce GTX 660. Służyła dobrze i długo. Nawinąłem na nią mnóstwo wirtualnych kilometrów.
Do rzeczy jednak. Oto co wtedy stworzyłem:

„Na początku był chaos i magia. Co nastąpiło później? Czy wygnani do czterech krańców Pustki Władcy Żywiołów dali początek uniwersum Might&Magic? Czy może potężna moc magii zrodziła jajo, z którego wyklute smoki Asha i Urgash dały początek życiu? Co spaja te dwa uniwersa? Istota ludzka, filar frakcji Przystań, do której chciałbym dołączyć. Haven inspirowana jest fascynującymi czasami Średniowiecza oraz gotyku i filozofii tamtych czasów. Mistyczny, ukryty sens świata wspaniale wpasowuje się w historię powstania frakcji, której tchnienie dali aniołowie Elratha, szlachetnego i władczego smoka światłości. Postać bohatera ewoluowała patrząc na lorda Ironfist poszukującego Inner Sanctum w M&M I, który odziany był w skórzaną zbroję, rogaty hełm i topór, a na przeciwległym biegunie paladyna Antona w lśniącej zbroi, dzierżącego potężny miecz dwuręczny typu espadon. Filozofia walki jednak nie zmieniła się – napieramy powoli, ale nieustannie, uzdrawiając rannych pobratymców i dbając o zasoby.”

Strona z konkursem: http://duelofchampions.gry-online.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top