Namnożyło mi kategorii ;-)

Pamiętacie temat wymiany praw jazdy z ostatniego odcinka „Wolnych monologów”? Dziś krótkie rozwinięcie z niespodzianką i ciekawostkami w tle.

Jakież było moje zdziwienie gdy, odbierając nowy dokument, stwierdziłem, że namnożyło mi kategorii. Ale jak to? Ktoś mógłby zapytać. Ano tak to. Podejrzewam tu działanie mające na celu wyprostowanie nieścisłości, bo skoro miałem kategorię „C” to czemu nie miałbym mieć wpisanej kategorii „C1”? Ot, taka formalność. Zobaczcie zresztą sami. Przy okazji możecie spostrzec jak zmieniał się wygląd dokumentu na przestrzeni lat oraz jak zmieniałem się ja i mój podpis. W rubryce numer 12, kod „01.06” oznacza, że mogę prowadzić auto zarówno w okularach jak i szkłach kontaktowych. Zwróćcie też uwagę na kod „95”, którego w najnowszym prawie jazdy nie mam. Dlaczego? Owy kod oznacza, iż mam tak zwaną „kwalifikację wstępną” (dawny przewóz rzeczy), który pozwala pracować na rynku cywilnym jako kierowca zawodowy. Jako że pracuję w instytucji publicznej takiego kodu nie potrzebuję, co nie jest bez znaczenia, bo przedłużenie uprawnień to kolejne „set” złotych.

3 Comments

  1. Leopold Napora

    Cześć 😉 tak zaglądam od czasu do czasu na stronę z nadzieją, że może pojawi się jakiś nowy post, ale niestety od kilku miesięcy cisza. Mam nadzieję, że wszystko okej 🙂 Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top