Smoki origami

Lubię smoki. Lubię na nie patrzeć, lubię o nich czytać czy w końcu lubię sobie je wyobrażać. Pokażę Wam co z owej fascynacji wyszło. Nie są to moje pomysły. Ja je tylko wykonałem podług instrukcji. Pierwszy to najzwyklejszy smok zrobiony próbnie ze zwykłego papieru. Drugi to zakładka do książki w postaci smoka właśnie, ale już z cienkiego papieru do pieczenia. Papier doskonale się sprawdził z racji cienkości i drobnej łamliwości. Na deser orzeł z tegoż samego surowca. Instrukcje znajdziecie na dole strony.

Obiecane instrukcje. Dodam, że wykonanie tych figurek nie należy do najprostszych i trzeba im poświęcić sporo czasu i cierpliwości. Na jedną trzeba przeznaczyć ca. 1,5 godziny. Spokojnego składania.

2 Comments

 1. Marcin N.

  Cześć.
  Prawdziwa uczta dla oka. To już nie modelarstwo plastikowe, a prawdziwe rękodzieło. Zastanawiam się tylko, po której próbie musiałbym odpuścić?
  W moim skromnym skojarzeniu na hasło „smok” od razu przychodzi na myśl: siła, majestat i pewnego rodzaju piękno.
  Pozdrawiam serdecznie.

  • Cześć.
   O tak. Uczta dla oka jest niewątpliwa. Składając te figurki raz miałem ochotę odpuścić, ale chwila odpoczynku, dokładniejsze przyjrzenie się schematom i jakoś poszło.
   Fakt. Smoki mają w sobie coś szczególnego. Dobrze ująłeś ich cechy.
   Pozdrawiam także.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top