Trójpłycie

Jak co roku, Mikołaj pod postacią siostry dopisał i sprawił mi prezent w postaci karty podarunkowej do Empiku. Tym razem postanowiłem wykorzystać to muzycznie. Wybór nie był łatwy z ogromu płyt, które chciałbym mieć, jednak zdecydowałem się na trzy.

#1: Hey – „CDN” – jubileuszowy album z dwoma krążkami, na których posłuchać możemy najpopularniejszych utworów zespołu, od początku. Jednym zdaniem: wspomnienia wróciły … i kawałek dobrej muzyki wespół z tekstami.

#2: Carla Bruni – „French Touch” – mógłbym rzec: małe odkrycie. Nie spodziewałem się takich aranżacji. Subiektywnie wybrane, słynne utwory pokazane w nowym, spokojnym świetle. „Highway to Hell„, „Miss You”, czy „A Perfect Day” w wydaniu kanapowo-jazzowym? Świetnie się tego słucha.

#3: Closterkeller – „Viridian” – powrót po sześciu latach i to jaki. Gotycko-rockowe brzmienia w pełnej krasie dopełnione mrocznym klimatem i tajemniczymi tekstami. Zawsze to u nich lubiłem. Jeszcze za czasów szkoły średniej, obok Artrosis i Theatre Of Tragedy był to zespół, który towarzyszył mi w buntowniczym okresie dorastania.

One comment

  1. Płytowe nabytki zawsze cieszą. Ja zamknąłem rok zestawem Lady Pank – „Zimowe Graffiti 2” (wydana po 21 latach od pięknej jedyneczki z 1996. Dobrze pamiętam tamte magiczne 90’sowe Święta. Teraz magia powróciła!), Kings Of Leon – „Only By Night” (długo nosiłem się z zakupem tego świetnego krążka), Tokyo Blade – „Tokyo Blade” (heavy metalowy debiut pionierów NWOBHM), OMEN – „Battle Cry” (kolejny debiut i kolejny heavy metalowy krążek, ale tym razem zza wielkiej wody. Klasyka US heavy metalu). U mnie muzyczne smaki zawsze były bardzo różnorodne, także i Closterkellera i wspomnianych przez Ciebie Theatre Of Tragedy kiedyś ruszyłem, a o tym że jazz smakuje najlepiej porą jesienno-zimową, country wiosenno-letnią też zdążyłem się przekonać 🙂 Miłych muzycznych podróży i wszystkiego dobrego w Nowym Roku jeszcze raz życzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top